Trafi̇k Kazası Sonucu Taksi̇rle Adam Öldürme | Alperen Erol Avukatlık Bürosu
Trafik Kazası Sonucu Taksirle Adam Öldürme

Trafik Kazası Sonucu Taksirle Adam Öldürme

  • 858
  • 16 Şubat 2021, Salı

Trafik Kazası Sonucu Taksirle Adam Öldürme;

Taksirle öldürme suçunda en sık karşılaşılan durumlardan birisi trafik kazalarında taksirle adam öldürme suçu gelmektedir. Trafik kazası nedeniyle ölüme sebebiyet verme durumunda bireylerin doğru bir hukuki süreç yönetimi sergilemeleri alınacak cezanın boyutunu belirleyecektir. Burada tutulacak uzman bir ceza avukatı ile öngörülemeyen ölüm sonucunda alınacak cezanın minimuma indirilmesi sağlanabilir. Alınacak cezanın 2 yıldan fazla olmaması durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılması gibi bir sonuç elde edilebileceği gibi alınacak cezanın para cezasına çevrilmesi de söz konusu olabilir. Trafik kazası nedeniyle taksirle öldürme suçunda ceza avukatının deneyimi son derece önemli olmaktadır.

En sık karşılaşılan taksirle öldürme suçu kapsamında yer alan trafik kazaları kırmızı ışıkta geçme, alkollü araç kullanma gibi trafik kurallarına uymamaktan kaynaklanabilmektedir.

Ceza avukatı trafik kazası nedeniyle taksirle öldürme suçunun, bilinçli taksir ya da genel taksir ile ölüme sebebiyet verip vermediğinin belirlenmesi aşamasında etkin rol oynayacaktır.

Taksirle Adam Öldürmenin Cezası

Bilinçli Taksirle Adam Öldürme Suçunun Cezası

Taksirle Adam Öldürme Suçunda Para Cezası Verilebilir Mi?

İş Kazası Nedeniyle Taksirle Ölüme Sebebiyet Verme

Doktor Hatası Nedeniyle Taksirle Öldürme Suçu

 

 

Ceza Hukuku Kapsamındaki TCK’da Düzenlenen Suçlar ve Türk Ceza Kanununun Konusunu Teşkil Eden Ceza Davaları Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin İletişime Geçebilirsiniz.

Antalya Ağır Ceza Avukatı Alperen Erol

Antalya En İyi Ağır Ceza Avukatı Tavsiye